Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Czy warto kupować zabawki do pchania dla rocznego dziecka?

Czy warto kupować zabawki do pchania dla rocznego dziecka?

Rodzice malucha są otoczeni mnóstwem artykułów, dedykowanych konkretnym grupom wiekowym. Wiele spośród nich nie jest dziecku niezbędnych do szczęścia. Jednak są produkty, na które warto zwrócić uwagę ze względu na ich walor edukacyjny. W tej kategorii znajdują się zabawki do pchania dla rocznego dziecka.

 

Pierwsze kroki

O tym, na ile sprawnie idzie maluchom nauka chodzenia, decyduje wiele czynników. Już w okolicach pierwszego roku życia można zauważyć, że dziecku coraz bardziej doskwierają pozycje siedząca i pełzająca. Zaczyna wstawać i robić pierwsze kroki. Początkowo maluchy tuptają jeszcze bardzo niepewnie. Dlatego chętnie rozglądają się za pomocą. Najmilej widziana jest rączka rodzica, jednak nie zawsze jest możliwość, by z niej natychmiast skorzystać. Dzieci wykorzystują do podpierania się wiele elementów wyposażenia pokoju. Jeśli wsparcie ma być bezpieczne, najlepiej, gdy dają je zabawki do pchania dla rocznego dziecka.

 

Pomocne pchacze

Na czym polegają plusy stosowania zabawek, stymulujących mobilność dziecka? Po pierwsze, są atrakcyjne. Maluch interesuje się ich wyglądem. Analizuje kolory oraz kształty. Fascynują go ewentualne elementy dodatkowe jak sygnały świetlne lub dźwiękowe. Za ciekawe uchodzą również zabawki do pchania dla rocznego dziecka, dostępne w sklepie Zabawki na czasie. Zabawa z nimi nie spowoduje, że dziecko poczuje się oszołomione nadmiarem efektów specjalnych i zupełnie zapomni, do czego służą tak zwane pchacze. Stabilna konstrukcja tych produktów to doskonałe oparcie dla niepewnych nóżek. Mocne uchwyty sprawiają, że maluch sam zdecyduje, gdzie popchnąć swojego drewnianego pomocnika.

 

Centrum rozrywki

Zaletą stosowania zabawek, wspomagających chodzenie jest to, że nauka odbywa się poprzez zabawę. Nawet jeśli dziecko będzie się jeszcze przewracać, zabawki do pchania dla rocznego dziecka nie zniechęcą go do dalszych prób. Jeśli są one pomyślane jako prawdziwe centrum rozrywki, roczniak tym chętniej będzie się nimi zajmować. Zabawki drewniane są wyposażone w „panel zabawowy” w postaci mniejszych elementów. Mogą to być klocki, drewniane zwierzątka lub inne detale, umieszczone na pchaczu. Maluch, znudzony nauką chodzenia, przysiądzie przy zabawce i odda się kolejnej przyjemności, również o walorze edukacyjnym.

Pchacze dla dzieci poruszają się na małych kółkach. Roczniak szybko wyłapie, że ich funkcją jest ruch. To wstęp do fascynacji kolejnymi zabawkami, które są osadzone na kółkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl