Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Lalka jak prawdziwe dziecko – marzenie każdej małej dziewczynki!

Lalka jak prawdziwe dziecko – marzenie każdej małej dziewczynki!

Czy istnieje zabawka dla dziewczynki bardziej wszechstronna i służąca dłużej, niż lalka? Z pewnością są także inni towarzysze dzieciństwa, jednak to właśnie lalka jest najpopularniejszym „przyjacielem” dziecka w wieku od niemowlęcia aż do pójścia do szkoły. Spośród wszystkich modeli, które są obecnie oferowane, warto zwrócić szczególną uwagę na lalki jak prawdziwe dziecko. Taka zabawka może stać się bohaterem marzeń każdej dziewczynki. Pięknie wykonany, wysokiej jakości „dzidziuś” z pewnością posłuży przez lata i pozwoli dziecku bawić się w odpowiedzialnego dorosłego. Same plusy!

 

Co daje zabawa lalką przypominającą dziecko?

Dzieci w młodym wieku rozwijają wiele umiejętności. Nie tylko chodzi o naukę mówienia, liczenia i czytania, ale i o rozwój manualny oraz umiejętności określanych jako miękkie. Chodzi między innymi o empatię, opiekuńczość, chęć pomocy i inne elementy inteligencji emocjonalnej. Zabawa lalką przypominającej prawdziwe dziecko może mieć ogromny wpływ właśnie na przygotowanie go do pełnienia ról społecznych. Dziewczynki uczą się odpowiedzialności, empatii oraz wyobraźni, przez wymyślanie różnych sytuacji, w których znajdują się ich mali towarzysze.

Lalka, szczególnie tak realistyczna, pomaga dzieciom przełamać nieśmiałość oraz radzić sobie z różnymi emocjami. Doskonale sprawdza się, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny. Dziewczynka bawiąca się w mamusię u boku mamy zajmującej się niemowlakiem nie odczuje zazdrości. Wykonywane razem z mamą czynności pielęgnacyjne i inne pomogą utrzymywać więź emocjonalną, bez konieczności rezygnacji czasu mamy z młodszym rodzeństwem.

 

Każdy szczegół ma znaczenie!

Jeśli rozważamy zakup lalki przypominającej prawdziwe dziecko musimy zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Liczy się nie tylko wysoka jakość i trwałość materiałów, ale i miękkość, elastyczność oraz zapach „skóry”. Włoski powinny być bardzo delikatne. Dołączona do zestawu odzież powinna być starannie uszyta. Najlepiej jeśli można z nią postępować podobnie jak z prawdziwym dzieckiem, w tym także bezpiecznie moczyć w wodzie. Porządne lalki- dzidziusie mogą trochę kosztować, ale ich jakość oraz radość jaką wywołują zdecydowanie mogą być warte każdej złotówki. Takie zabawki zostają z dziewczynkami przez wiele lat i stanowią piękne wyposażenie pokoju dziecięcego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl