Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zestaw kreatywny - bransoletki inne niż wszystkie!

Zestaw kreatywny - bransoletki inne niż wszystkie!

Mnogość zabawek, jakie otaczają dziecko, niekoniecznie zachęca do zabawy. Wiele produktów jest tak bardzo interaktywnych, że maluch woli nastawić się na ich oglądanie, niż zabawę. Jeśli chcemy zadbać o właściwy rozwój dziecka, warto postawić na zestaw kreatywny. Bransoletki lub inne elementy biżuterii wykonanej samodzielnie mogą stać się ulubioną ozdobą małej dziewczynki.

 

Mała indywidualistka

Każda dziewczynka lubi pięknie wyglądać. To zupełnie naturalna potrzeba, którą można mądrze wspierać. Jeśli rodzic nie wie, jak konkretnie wspomóc swoje dziecko, powinien sięgnąć po zestaw kreatywny. Bransoletki i inne drobiazgi, wykonane samodzielnie, sprawią dziecku ogromną frajdę. Ich dużym walorem będzie świadomość, że gotowa ozdoba jest zupełnie inna niż wszystkie. Własnoręcznie stworzona biżuteria bardzo buduje pewność siebie. Dlatego mądry rodzic lub przyjaciel domu chętnie sięgnie do inspiracji ze sklepu Zabawki na czasie, szukając edukacyjnego prezentu. Znajdzie w nim wiele kreatywnych pomysłów na dziecięce, unikatowe zabawki.

 

Domowe rzemiosło

Współczesność ma wiele zalet, ale także kilka wad. Jedną z nich jest to, że w przeszłość odchodzą manufaktury, będące niegdyś podstawą handlu. Z tego powodu dzieci nie mają świadomości, w jaki sposób powstają ubrania, buty lub ozdoby. Dlatego warto zwrócić uwagę na walor edukacyjny, jaki niesie ze sobą zestaw kreatywny. Bransoletki nie biorą się przecież tylko ze sklepu, ponieważ konkretna osoba je wcześniej wykonała. Na ile jest to skomplikowane, łatwo przekona się każda miłośniczka biżuterii, którą stworzy sobie sama. Podobnie inspirująco przemówi do dziecka zestaw do szycia, robienia mozaiki lub ozdób z brokatem. Kilkulatek zrozumie, że aby coś mieć, trzeba się napracować. Kupowanie to tylko forma pośrednictwa.

 

Dziewczyńska integracja

Jak uprzyjemnić dziecku zabawy w rzemiosło? Najlepiej zaprosić do nich koleżanki. Dziewczynki otrzymają swój zestaw kreatywny, bransoletki lub inne ozdoby są w nim wyznaczone jako finalne dzieło. Mniejsze dzieci warto nadzorować przy pracy, ponieważ ich zdolności manualne mogą im jeszcze płatać figle. Nieco starsze świetnie poradzą sobie nawet z niewielkimi elementami. Dzięki temu gotowe prace będą jeszcze bardziej dopracowane i efektowne. Widok pięknie wykonanych ozdób to najlepsza nagroda za wykonaną pracę. I jednocześnie zachęta, aby do tego typu zabaw jeszcze wrócić.

Małe dzieci tylko pozornie lubią wygodne, gotowe rozwiązania. O wiele bardziej fascynują je przedmioty, które trzeba ze sobą złożyć, skleić lub uszyć. Warto wykorzystać potencjał małego kreatora, ponieważ twórcza zabawa sprawi mu wiele radości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl